Laureáti

Laureát

Branislav Rabara

za rozvoj priemyselnej robotiky a mikroelektroniky v regióne v rámci spoločnosti BIZZCOM

Dlhoročný podnikateľ, ktorému záleží na kvalitnom prostredí. Rozvojom inovačného prostredia prináša nové možnosti pre ďalšie podniky, partnerstvá aj nadaných ľudí v Trnavskom kraji. Spoločnosť podporuje stredoškolských a vysokoškolských študentov v oblasti priemyselnej robotiky, dizajnu a mikroelektroniky, ale aj komunitné aktivity lokálnych občianskych združení. Cieľom je podpora aktivít, ktoré prispievajú k rozvoju inovácií a spolupráce medzi svetom podnikania, vedeckými inštitúciami a študentmi nad rámec bežnej podnikateľskej praxe.

Finalisti

Ivan Milý

za pomoc ľuďom v núdzi v rámci spoločnosti HERBA DRUG

Zakladateľ spoločensky zodpovednej firmy Herba Drug. Výrobou slovenskej miestnej kozmetiky v Smižanoch podporujú zamestnanosť v regióne, kde je málo pracovných príležitostí. Firma pomáha ľuďom v núdzi v rámci celého Slovenska, podporuje talenty, vzdelávanie, kultúru a lokálny občiansky aktivizmus. V rámci projektu “Z nemocnice za dobrodružstvom” zabezpečuje pre detských onkologických pacientov na Slovensku a ich rodičov jemnú kozmetiku, ale aj zábavné úlohy na dlhé dni liečby. Cieľom je ponúkať dobro zákazníkom, zamestnancom a komunite.

Jakub Šuster

za založenie a rozvoj spoločnosti ELV.AI

Riaditeľ startupu a bojovník za kultivovanejšie verejné online prostredie. Transformuje online prostredie za pomoci moderácie obsahu prostredníctvom práce ľudských moderátorov a umelej inteligencie. Od svojho založenia sa takzvaným elfom pomocníkom a neskôr startupu elv.ai podarilo skontrolovať už vyše 17 miliónov komentárov pod príspevkami na sociálnych sieťach najväčších médií na Slovensku. Cieľom je dlhodobo skvalitniť prostredie na internete vo forme slušnejších a bezpečnejších verejných diskusií.

2024 © Samosprávne kraje Slovenska | Ochrana osobných údajov

crossmenu