Laureáti

Laureát

Tomáš Urban

za rozvoj športu Flag football na Slovensku

Tomáš Urban je profesionálny vojak, ktorý svoj voľný čas venuje deťom prostredníctvom čoraz populárnejšieho športu „Flag football“. V Nitre založil športový klub pre deti a mládež, ktoré o tomto športe nič nevedeli a postupným vzdelávaním sa klub snaží posúvať vpred. Jeho prínosom bolo nielen vytvorenie tímu, z ktorého sa stali majstri Slovenska, ale aj vybudovanie komunity ľudí. Tomáš sa na základe dosiahnutých výsledkov stal v roku 2023 tiež trénerom slovenskej mládežníckej reprezentácie.

Finalisti

Vladimír Takáč

za popularizáciu novej športovej disciplíny Fitness Challenge

Vladimír Takáč je športový nadšenec, ktorý podporuje šport u všetkých vekových kategórií. Fitness Challenge sa považuje za najférovejšiu disciplínu, a zároveň je najmladšou disciplínou fitness športu. Súčasťou toho je aj kulturistika, silový trojboj a fitness. Cieľom podpory je presvedčiť ľudí, že aj napriek zdravotným problémom je možné venovať svoju pozornosť telu a udržiavať sa v dobrej fyzickej kondícií čo zároveň ovplyvňuje aj celkové psychické zdravie človeka.

Milan Rampáček

za benefičný beh pre zdravie v Skalici

Milan Rampáček je dlhoročný slovenský hokejbalista, ktorý sa celý svoj život venuje rozvoju športu a podpore mladých aj starších ľudí. Aby naplnil svoje životné krédo pomáhať ľuďom, začal Milan organizovať Benefičný beh pre zdravie, ktorý je charitatívnym podujatím určený na pomoc dobrým ľuďom. Mottom je spojiť príjemné s užitočným. Cieľom behu je podporiť kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti, pomáhať slabším a sociálne odkázaným v komunite a motivovať ich, že tvrdou prácou sa dajú dosiahnuť svoje sny.

2024 © Samosprávne kraje Slovenska | Ochrana osobných údajov

crossmenu